Liisi Koikson ja Vaikne esmaspäev. Vinüüliversioon, 22 €

Industry Kit

 

 Industry Kit (pdf)

Tantsulavastuste showreel


Credits

LAVAMUUSIKA

Ooperid

  • Põrgupõhja uus Vanapagan

 

2021
solistid, sümfooniaorkester: 2222, 4231, 1+2, harf, tšelesta, keelpillid
Libreto: Kristi Klopets Anton Hansen Tammsaare samanimelise teose põhjal
Esiettekanne: 14.05.2021, Teatri Vanemuine Väike maja, lavastaja Vilppu Kiljunen

Muusikalised ja/või sõnalised ja/või tantsulised lavateosed

  • Muusikaline kujundus ja originaalmuusika tantsuetendusele "Jaaniöö müsteerium"

 

2018
fonogramm
Esiettekanne: 23.06.2018, lavastaja Renee Nõmmik, Tartu Tamme staadion, üliõpilasfestival Gaudeamus

  • Käidi ja külvati varjude seemneid, sest valgus hakkas võrsuma
    • Audio

 

 

 

lavaline serenaad ühes vaatuses
1. Äiutus
2. Unetus
3. Painajad
4. Värvilised unenäod
5. Täiskuu
6. Öökuninganna
7. Duett. Öökuninganna ja kuu
8. Virmalised
9. Hommik saabub

2016
1 h
sopran, bariton/kontratenor, instrumentaalansambel (7 mängijat): flööt/bassflööt, klarnet/bassklarnet, fagott/kontrafagott, viiul, vioola, tšello, löökpillid
Tekst: Artur Alliksaar
Esiettekanne: Jaanika Kilgi (sopran), Taniel Kirikal (bariton/kontratenor), YXUS Ensemble, lavastaja Liis Kolle, valguskunstnik Oliver Kulpsoo, kostüümikunstnik Reili Evart, helirežissöör Tammo Sumera; 9.04.2016, Viimsi Black Box Studio, festival "Eesti Muusika Päevad"
CD "Käidi ja külvati varjude seemneid, sest valgus hakkas võrsuma", Ardo Ran Varres (2016); Jaanika Kilgi (sopran), Taniel Kirikal (bariton/kontratenor), YXUS Ensemble

 

 

Muusika tantsulavastusele
2012
akordion, fonogramm
Libreto: Prosper Mérimeé ainetel
Esiettekanne: Jaak Lutsoja (akordion), koreograaf-lavastaja Ruslan Stepanov; 18.02.2012, Vanemuise teater, Tartu

Lastemuusikalid

  • Arabella ja Taaniel

 

Lastemuusikal Aino Perviku noorteloo ainetel, koostöös Peeter Raudsepa ja Toomas Suumaniga
2002
Esiettekanne: 4.10.2002, Rakvere Teater, lavastaja Hege Tvedt
CD „Arabella ja Taaniel : teater muusikas / Ardo R. Varres”, Rakvere Teater (2003); esitavad osatäitjad: Liisa Aibel, Birgit Landberg, Helen Tähtvere (Arabella), Hannes Kaljujärv (Taaniel Tina), Velvo Väli (Hassan), Marika Vaarik (Rosita), Tiina Mälberg (Padrone), Hannes Prikk (Manuel, Raudpats), Toomas Suuman, Dajan Ahmet (Adalbert), Eduard Salmistu (Haak), Tarvo Sõmer (Puujalg), Margus Stalte (Mirka) jt.

Balletid

  • Kevade

 

Ballett
1. Arno ja Lible
2. Kevade I
3. Lapsed teel kooli
4. Klassis
5. Arno, Teele ja Toots
6. Lible
7. Unenägu I
8. Arno ja Õpetaja
9. Kaklus
10. Lepitus
11. Talv
12. Tootsi Püstol
13. Imelik
14. Unenägu II
15. Ristimine
16. Kevade II
2009
80’
metsasarv, bassklarnet, viiul, tšello, folkviiul, elektroonika
Esiettekanne: Vanemuise teater, 04.03.2009, juubeliüritus "Vanemuise ballett 70", lavastaja Ruslan Stepanov

ORKESTRITEOSED

Teosed sümfooniaorkestrile

  • Eesti muinasjutt
    • Audio

 

 

 

I Eesti muinasjutt
II Vana sarvelugu
III Veere, veere...

2017
8'
sümfooniaorkester: I osa: 3131, 2 altsaksofoni, tenorsaksofon, baritonsaksofon, 2231, 2 eufooniumi, löökpillid (timpan, glockenspiel, basstrumm, 3 tom-tomi, taldrikud, tam-tam), kontrabass; II osa: keelpillid (viiulid I, II, III, vioolad, tšellod, kontrabassid); III osa: 3131, 2 altsaksofoni, tenorsaksofon, baritonsaksofon, 2231, 2 eufooniumi, löökpillid (timpan, glockenspiel, ksülofon, soolotrumm, basstrumm, löökriistad, tam-tam), keelpillid (viiulid I, II, III, vioolad, tšellod, kontrabassid)
Esiettekanne: XXVII üldlaulupeo koondorkester, dirigent Hando Põldmäe; 7.07.2019, Tallinna Lauluväljak, XXVII üldlaulupidu „Minu arm“
Tellija: Laulu- ja Tantsupeo SA

  • Avamäng "Vabariigi kodanikud"

 

 

2015
4'
sümfooniaorkester
Esiettekanne: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Risto Joost; 24.02.2015, Jõhvi kontserdimaja

  • Angulated (Nurgestunud)

 

 

 

2011
9'
sümfooniaorkester: 2222, 4221, 2, klaver, keelpillid
Esiettekanne: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester, dirigent Toomas Vavilov; 20.04.2011, Tallinna Metodisti kirik

Teosed kammerorkestrile

  • Vastsest templist

 

 

 

Kantaat Eesti Draamateatri 90. aasta juubeliks
2010
12'
alt, tenor, lugeja, kõnekoor, löökpillid, elektrikitarr, klaver, keelpillid
Tekst: 249 Eesti Draamateatris etendunud lavastuse pealkirja, Priit Põldroosi ja Juhan Viidingu originaaltekstid, koostanud Ene Paaver
Esiettekanne: Eesti Draamateatri trupp, Tallinn Sinfonietta, dirigent Risto Joost; 16.10.2010, Eesti Draamateater

Teosed keelpilliorkestrile

  • Concentra
    • Audio

 

 

 

2014
10'
keelpilliorkester
Esiettekanne: Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost; 4.04.2018, Tallinn, Mustpeade maja

Teosed puhkpilliorkestrile

  • Ühisvaratragöödia

 

 

2019
6'
puhkpilliorkester: pikolo, flööt, oboe, 3 klarnetit in B, bassklarnet, fagott, 2 altsaksofoni, tenorsaksofon, baritonsaksofon, 3 metsasarbe in F, 4 trompetit in B, 3 trombooni, 2 eufooniumi in B, 2 tuubat, kontrabass, timpanid, löökpillid I (glockenspiel, 3 tom-tomi), löökpillid II (vibrafon, taldrik, tam-tam), löökpillid III (torukellad, suur trumm)
Esiettekanne: Politsei- ja Piirivalveorkester, dirigent Hando Põldmäe; 6.05.2019, Eesti Rahva Muuseum, Tartu, World Music Days 2019
Tellija: Eesti Muusika Päevad/World Music Days
Levitaja: EMIK ARV 006

TEOSED SOOLOINSTRUMENDILE/SOOLOINSTRUMENTIDELE JA ORKESTRILE

Teosed klarnetile ja orkestrile

  • Bassklarnetikontsert "Äratav kellahelin"

 

 

 

3 osa
2014
28'
bassklarnet, kammerorkester: löökpillid (1), keelpillid
Esiettekanne: Meelis Vind (bassklarnet), Klaaspärlimäng Sinfonietta, dirigent Mikk Murdvee; 11.07.2014, Tartu Jaani kirik, festival "Klaaspärlimäng"
Tellija: festival "Klaaspärlimäng"

ANSAMBLITEOSED

  • Õhtusöök sõpradega I

 

Lavastusest "Õhtusöök sõpradega"
2001
2 klaverit
Kirjastaja: SP Muusika

 

 

Telelavastusest "Ma armastasin sakslast"
1998
2 klaverit
Kirjastaja: SP Muusika

Duod

  • Valge hobuse mägi

 

 

2013
4'
2 klarnetit
Esiettekanne: Säde Meres (klarnet), Vahur Vurm (klarnet); 19.01.2014, Estonia kontserdisaal
Tellija: Tallinna Muusikakeskkool
Kirjastaja: Eesti Muusikafond
Levitaja: EMIK EMF 022

  • Fever (Palavik)

 

 

2011
8'

Klaver, viiul
Esiettekanne: Kadri-Ann Sumera (klaver), Kadri Sepalaan (viiul); 29.10.2020, Tartu Jaani kirik
Tellija: Mikk Murdvee
Levitaja: EMIK ARV 001

  • Tõestus

 

Lavastusest "Tõestus"
2002
2 või 3 klaverit (teise klaveri partiid võib mängida kaks inimest)
Kirjastaja: SP Muusika

  • Õhtusöök sõpradega II

 

Lavastusest "Õhtusöök sõpradega"
2001
2 või 3 klaverit (teise klaveri partiid võib mängida kaks inimest)
Kirjastaja: SP Muusika

Triod

  • Tõestus

 

Lavastusest "Tõestus"
2002
2 või 3 klaverit (teise klaveri partiid võib mängida kaks inimest)
Kirjastaja: SP Muusika

  • Õhtusöök sõpradega II

 

Lavastusest "Õhtusöök sõpradega"
2001
2 või 3 klaverit (teise klaveri partiid võib mängida kaks inimest)
Kirjastaja: SP Muusika

Kvartetid

  • Jäälätted

 

2012
10'
bassklarnet, harf, tablad, sitar
Esiettekanne: Liis Viira (harf), Arno Kalbus (tablad), Peeter Salmela (sitar), Meelis Vind (bassklarnet); 01.06.2012, Tartu Jaani kirik, XI Eesti Heliloojate Festival
Tellija: MTÜ Tartu Jaani Kiriku Kultuuriprojekt

Kvintetid

  • The Field of Now (Praegu-väli)

 

 

 

2013
17'
flööt, klarnet/bassklarnet, vioola, kaks klaverit, live-elektroonika
Esiettekanne: Tartu Uue Muusika Ansambel: Oksana Sinkova (flööt), Tõnu Kalm (klarnet), Kadri Rehema (vioola), Kadri-Ann Sumera (klaver), Jaan Kapp (klaver); 2.04.2013, Tallinna Mustpeade maja, festival "Eesti muusika päevad"
Kirjastaja: Eesti Muusikafond
Levitaja: EMIK EMF 019

  • Ärevad päevad. 1918

 

2008
klarnet, harf, viiul, tšello, löökpillid
Esiettekanne: 23.02.2008, teater Endla, kontsertetendus Eesti Vabariigi 90. aastapäeva puhul, lavastaja Tiit Palu

TEOSED SOOLOINSTRUMENDILE

Teosed klaverile

  • Babiloona

 

2017
5'
klaver
Esiettekanne: fonogrammilt tantsulavastuses "Saare äratus", lavastaja Jaan Ulst; 14.07.2017, Triigi Filharmoonia, Triigi sadam, Saaremaa

  • Elavad pildid

 

 

Peateema mängufilmist "Elavad pildid"
2012
klaver
Levitaja: EMIK ARV 003

VOKAAL- JA KOORIMUUSIKA

Teosed segakoorile ja instrumendile (instrumentidele)

  • Tallinna Puhastustuli

 

Rock-oratoorium
1. Algus
2. Narri Laul
3. Daamid
4. Ülemiste Vanake
5. Vana Toomase appitulek
6. Narri kakluslaul
7. Ülalinna daami ja Vanakese duett
8. All-linna daami ja Toomase duett
9. Finaal
2009
solistid, segakoor (SATB), löökpillid (3 mängijat), basskitarr, elektrikitarr, klahvpillid, plokkflööt (sopran, alt)
Tekst: Vahur Keller
Esiettekanne: Tallinna raekoja plats, 30.05.2009, Vanalinna Päevade avamine, lavastaja Reeda Toots. Solistid: Kädy Plaas, Priit Volmer, Taavi Tõnisson, Peeter Veltmann, Kaire Vilgats, Andres Roosileht; koor Kaire Vilgatsi juhtimisel, instrumentaalansambel Ardo Ran Varrese ja Hain Hõlpuse juhtimisel.

Teosed hääl(te)ele ja muu(de)le instrumendile / instrumentidele

  • Päikesering

 

Pühendatud helilooja ema Taimi Varrese (1933–2020) mälestusele
12 osa
2020
15'
metsosopran, bariton, lugeja, instrumentaalansambel: flööt, klarnet, klaver, harf, vioola, teorb, slaidid
Tekst: Doris Kareva
Esiettekanne: Iris Oja (metsosopran), Atlan Karp (bariton), Ardo Ran Varres (lugeja), Tartu Uue Muusika Ansambli laiendatud koosseis, juhendaja Kadri-Ann Sumera, slaidid Aljona Movko; 29.10.2020, Tartu Jaani kirik

Teosed segakoorile a cappella

  • Minu laulus on jäänud üks unistus alles
    • Audio

 

 

 

2017
3'
segakoor
Tekst: Marie Heiberg
Esiettekanne: Kammerkoor Head Ööd, Vend, dirigent Pärt Uusberg; 3.03.2018 Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool, 4.03.2018 Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus, 5.03.2018 Tallinn, Mustpeade maja
Tellija: Kammerkoor Head Ööd, Vend

 

 

2013
4'
segakoor
Tekst: vokaalid
Tellija: SA Eesti Muusikafond
Levitaja: EMIK ARV 005

ELEKTROONILISED, ELEKTROAKUSTILISED JA MULTIMEEDIA TEOSED

  • Apis Mellifera (Meemesilane)
    • Audio

 

 

 

2017
12'
akordion, tšello, live-elektroonika, fonogramm
Esiettekanne: Leho Karin (tšello), Jaak Lutsoja (akordion), Tammo Sumera (heli); 19.04.2018, Estonia kontserdisaal, festival "Eesti muusika päevad"
Tellija: Yxus Ühing

  • Die Luftballonmusik
    • Audio

 

 

 

2017
4'
viiul, fonogramm
Esiettekanne: Hanna-Liis Nahkur (viiul); 1.04.2017, Tallinna Mustpeade maja, Tallinn Music Week

  • Tallinna suminad

 

2016
elektroonika
Esiettekanne: 20.05.2016; Wroclaw, Rahvuslik muusikafoorum (Narodowe Forum Muzyki), Poola, festival Tauron Musica Electronica Nova

  • Branca Leucopsis

 

2015
MIDI löökpillid, fonogramm
Esiettekanne: Jan Kulbin (MIDI löökpillid); 15.10.2105, Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tubina saal

  • Corvus Monedula

 

2015
viiul, fonogramm
Esiettekanne: Toomas-Hendrik Ellervee (viiul); 15.10.2105, Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tubina saal

  • Grus Grus
    • Audio

 

 

 

2015
3'
MIDI saksofon, fonogramm
Esiettekanne: Ursula Chillaud (MIDI saksofon); 15.10.2015, Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tubina saal

  • Force majeure

 

 

 

2012
12'
tšello, fonogramm
Esiettekanne:

Aare Tammesalu (tšello), Ardo Ran Varres (elektroonika); 28.09.2012, Mustjala Anna kirik, Saaremaa  
Levitaja: EMIK ARV 002

  • Das Ende Beginnt (Lõpp algab)

 

2011
10'

Klaver, tšello, fagott, löökpillid, live-elektroonika
Esiettekanne: Anto Õnnis (löökpillid), Kristjan Kungla (fagott), Siim Selis (klaver) ja Aare Tammesalu (tšello); 22.12.2011, Tallinna Lennusadam, Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 lõpetamine

  • Berlin Hauptbahnhof

 

 

 

2008
tšello, fonogramm, live-elektroonika
Esiettekanne: Kaido Kelder (tšello); Kultuuritehas Polymer, 05.04.2008, festival "Eesti muusika päevad"
Tellija: festival „Eesti muusika päevad”

KUJUNDUSMUUSIKA

  • Muusika valgusmängule "Tartu vaim"

 

Stsenaristid Arne Merilai ja Andres Tenusaar, video ja animatsioon Peata Film, kunstiline juht Mart Koldits
2019
Esiettekanne: 30.11.2019, Toomkiriku varemed, Tartu

  • Muusika video- ja valgusetendusele "Pööriöine pulmapidu"

 

 

Stsenaarium Andres Noormets, videoinstallatsioon Taavi Varm
2019
Esiettekanne: 13.12.2019 - 13.01.2020, Eesti Vabaõhumuuseum

  • Muusika videoinstallatsioonile "Taevas Narva kohal"

 

Stsenaarium Donald Tomberg, video ja animatsioon Taavi Varm
2018
Esiettekanne: 13.-16.11.2018, Narva Aleksandri kirik

  • Helikujundus Sandra Jõgeva näitusele "Usu küsimus"

 

2016
Esiettekanne: 11.06.2016–31.08.2016, Voronja galerii

  • Muusika rännak-lavastusele "Valguse mets"

 

2015
Esiettekanne: 31.10.2015, Tõravere Tartu Observatoorium, Valguse Festival, lavastaja Jaan Ulst

  • Muusika tantsuetendusele "Viies pööripäev"

 

2014
Esiettekanne: Rahvakunstiansambel Leigarid, koreograaf-lavastaja Jaan Ulst; 1.11.2014, Salme Kultuurikeskus

Filmimuusika

  • Muusika dokumentaalfilmile "Sea aasta"

 

Režissöör Raimo Jõerand, Filmivabrik
2020
Esiettekanne: 2.02.2021, filmifestival DocPoint, Tallinn

  • Muusika lühimängufilmile "Karl ja Carla"

 

Režissöör Andres Keil, Pimik
2019
Esiettekanne: 23.04.2020, Netikino.ee

  • Muusika mängufilmile "Johannes Pääsukese tõeline elu"

 

Režissöör Hardi Volmer, Kopli kinokompanii
2018
Esiettekanne: 10.01.2019, Apollo Kino, Lõunakeskus, Tartu

  • Muusika dokumentaalfilmile "Rodeo"

 

Režissöörid: Kiur Aarma, Raimo Jõerand. Produktsioon: Kiur Aarma, Ari Matikainen / Traumfabrik & Kinocompany
2017
Esiettekanne: 29.01.2018, Helsingi Savoy-teatteri, festival DocPoint

  • Muusika dokumentaalfilmile "Päike on hea laps"

 

Režissöör Vahur Laiapea, Ikoon
2014
Esiettekanne: 29.04.2014, Kinomaja

  • Muusika dokumentaalfilmile "Kullaketrajad"

 

Režissöörid Kiur Aarma, Hardi Volmer, Traumfabrik
2013
15'
Esiettekanne: 29.11.2013

  • Muusika mängufilmile "Elavad pildid"

 

 

Režissöör Hardi Volmer (Exitfilm)
2012
30'
kammerorkester: 1111; 111 (+basstromboon), klaver, sooloviiul, keelpillid
Levitaja: EMIK ARV 004
Käsikiri

  • Muusika mängufilmile "Üks mu sõber"
    • Audio

 

 

 

Režissöör Mart Kivastik, Exitfilm
2011

  • Muusika dokfilmile "September"

 

Režissöör Ilmar Raag (Ruut)
2010

  • Muusika mängufilmile "Punane elavhõbe"

 

Režissöör Andres Puustusmaa (Taska film), filmis kasutatud ka Riho Sibula jt. muusikat
2010

  • Muusika dokfilmile "Disko ja tuumasõda"

 

Režissöör Jaak Kilmi (Ruut)
2009

  • Muusika dokfilmile "Ants Eskola – olla või mitte olla"

 

Rež. Kristjan Paul Virve (Kaos OÜ)
2008

  • Muusika dokfilmile "Mehed unustatud armeest"

 

Režissöör Kalle Käesel (OÜ Osakond)
2006
Esiettekanne: ETV

  • Muusika dokfilmile "Sinimäed"

 

Režissöör Raimo Jõerand (Ruut)
2006

  • Muusika dokfilmile "Afanassi"

 

Režisöör Liina Triškina (Allfilm)
2005

  • Muusika tummfilmile "Herr Tartüff" (1925)

 

Režissöör Friedrich Wilhelm Murnau
2005
60’
tšello, akordion, kontrabass, löökpillid, tenorsaksofon

Muusika telesaadetele ja -seriaalidele

  • Muusika telesaatesarjale "Hetk ajaloos"

 

Eesti Rahvusringhääling. Autor Raimo Jõerand, režissöör Andres Lepasar.
2017

  • Muusika teledraamale "Mustad lesed"

 

Paprika Latino Studios. Režissöör: Andres Puustusmaa
2015

  • Muusika teleseriaalile "Kättemaksukontor"

 

Režissöör Ain Prosa (BEC)
2009

  • Muusika teleseriaalile "Tuulepealne Maa"

 

2008
Esiettekanne: ETV, lavastaja Ain Prosa (BEC), stsenarist Mihkel Ulman  

  • Muusika teleseriaalile "Härrad Abikaasad"

 

Lavastaja A. Prosa (BEC), stsenarist Bartholomew Berg
2007

  • Muusika teleseriaalile "Ohtlik Lend"

 

2007
Esiettekanne: ETV, lavastaja Ain Prosa (BEC), stsenarist Mihkel Ulman

  • Muusika teleseriaalile "Härrad Abikaasad"

 

Lavastaja Ain Prosa (BEC), stsenarist Bartholomew Berg
1999

Muusika teatrilavastustele

  • Muusika etendusele "Tuledes Paunvere"

 

2020
Esiettekanne: 21.08.2020, Palamuse muuseumi õu, autor ja lavastaja Janek Varblas

  • Muusika lavastusele "Baskerville'ide koer"

 

Autor Arthur Conan Doyle, dramaturg Mihkel Seeder
2020
Esiettekanne: 23.10.2020, Karlova teater, lavastaja Peep Maasik

  • Muusika lavastusele "Minu Georg Ots"

 

Autor: Slava Durnenkov
2020
Esiettekanne: 13.09.2020, Vaba Lava Narva teatrikeskus, teater R.A.A.A.M., lavastaja Artem Ustinov

  • Muusika Mark Hayhursti näidendile "Nad tulid keskööl"

 

2020
Esiettekanne: 24.10.2020, Tallinna Linnateater Salme Kultuurikeskuses, lavastaja Diana Leesalu

  • Muusika Anton Hansen Tammsaare näidendile "Juudit"

 

2019
Esiettekanne: 13.06.2019, Tallinna Püha Katariina kirik, teater R.A.A.A.M., lavastaja Airat Abusakhmanov

  • Muusika Damir Salimzianovi näidendile "Kapten Mihkel"

 

Juhan Smuuli teoste põhjal
2019
Esiettekanne: 21.09.2019, Tallinna Kammerteater, teater R.A.A.A.M., lavastaja Damir Salimzianov

  • Muusika Ingmar Bergmani näidendile "Persona"

 

2019
Esiettekanne: 26.01.2019, teater "Vanemuine", lavastaja Ain Mäeots

  • Muusika lastelavastusele "Ernesto küülikud"

 

Põhineb Piret Raua samanimelisel romaanil
2019
Esiettekanne: 3.03.2019, Teater Must Kast, Tartu Saksa Kultuuri Instituut, lavastaja Kaija M. Kalvet

  • Muusika lavastusele "Minu Eesti vanaema"

 

2019
Esiettekanne: 10.03.2019, R.A.A.A.M, Narva Vaba Lava saalis, lavastaja Julia Aug

  • Muusika Loone Otsa/Anu Tontsi/Ain Mäeotsa/Rein Paku lavastusele "W"

 

Lavastuses kõlavad kolme helilooja - Tauno Aints, Leslie Da Bass, Ardo Ran Varres - originaalteosed
2019
Esiettekanne: 16.11.2019, Teater Vanemuine, Väike maja, lavastaja Ain Mäeots

  • Muusika Andrus Kivirähki näidendile "Elu ja armastus"

 

A. H. Tammsaare romaani järgi
2018
Esiettekanne: 3.11.2018, Pärnu, Teater Endla, lavastaja Aare Toikka

  • Muusika Eduard Bornhöhe/Diana Leesalu lavastusele "Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad"

 

2018
Esiettekanne: 16.06.2018, Tallinna Linnateater, lavastaja Diana Leesalu

  • Muusika Helen Käiti/Mehis Pihla näidendile "Lohe needus"

 

2018
Esiettekanne: 30.11.2018, Eesti Draamateater, lavastaja Kersti Heinloo

  • Muusika Johann Wolfgang von Goethe tragöödiale "Faust"

 

2018
Esiettekanne: 3.02.2018, Teater Vanemuine, lavastaja Hendrik Toompere

  • Muusika Leino Rei näidendile "Päris mäng"

 

2018
Esiettekanne: 25.02.2018, NUKU teater, lavastaja Leino Rei

  • Muusika Mart Kivastiku näidendile "Kostja ja hiiglane. Päts"

 

2018
Esiettekanne: 25.07.2018, Viinistu Kunstimuuseumi katlamaja, teater R.A.A.A.M., lavastaja Aleksandr Ogarev

  • Muusikaline stseen Ivan Võrõpajevi näidendile "DreamWorks"

 

2018
Esiettekanne: 3.03.2018, teater "Endla", lavastaja Ingomar Vihmar

  • Muusika Eleanor H. Porteri/Priit Põldma näidendile "Polyanna"

 

2017
Esiettekanne: 1.10.2017, NUKU teater, lavastaja Mait Joorits

  • Muusika lavastusele "Praegu pole aeg armastamiseks"

 

2017
Esiettekanne: 5.07.2017 Kolga mõis, teater R.A.A.A.M., lavastaja Damir Salimsjanov

  • Muusika Mihkel Seederi ja Giuditta Mingucci lavastusele "Mister Green"

 

2017
Esiettekanne: VAT Teater, lavastaja Helen Rekkor; 29.03.2017, Eesti Rahvusraamatukogu Teatrisaal

  • Muusika Piret Jaaksi näidendile "Öökuninganna"

 

2017
Esiettekanne: 16.11.2017, Karlova teater, lavastaja Helen Rekkor

  • Muusika Siret Campbelli näidendile "Beatrice"

 

2017
Esiettekanne: 21.10.2017, Teater Vanemuine, lavastaja Ain Mäeots

  • Muusika John B. Priestley näidendile "Perekond Linden"

 

2016
Esiettekanne: 1.10.2016, Teater Vanemuine, lavastaja Peeter Raudsepp

  • Muusika Loone Otsa lavastusele "Katarina mõrsjalinik. Risti ja kivi tee"

 

2016
Esiettekanne: 9.06.2016, Tartu Jaani kirik, Emajõe Suveteater, lavastaja Andres Dvinjaninov

  • Muusika varjuteatrilavastusele "Tähelaps"

 

Autor Oscar Wilde, tõlkija Krista Kaer, dramatiseerija ja lavastaja Leino Rei
2016
Esiettekanne: 22.11.2016, Karlova Teater

  • Muusika lavastusele "Ekke Moor"

 

2015
Esiettekanne: 30.07.2015, Kuressaare Sadamaait, EMTA Lavakunstikooli 27. lennu bakalaureuselavastus, lavastaja Aare Toikka

  • Muusika Otfried Preussleri/Diana Leesalu lavastusele "Krabat"

 

2015
Esiettekanne: 31.01.2015, Tallinna Linnateater, lavastaja Diana Leesalu

  • Muusika Andra Teede näidendile "Estoplast"

 

2014
Esiettekanne: 29.11.2014, Vanemuise Sadamateater, lavastaja Sander Pukk

  • Muusika Annie Bakeri näidendile "Alustame algusest"

 

2014
löökpillid
Esiettekanne: 19.09.2014, Vaba Lava Teatrikeskus, Telliskivi Loomelinnak; R.A.A.A.M, lavastaja Adrian Giurgea

  • Muusika Eduard Vilde/Ingomar Vihmari lavastusele "Prohvet Maltsvet"

 

2013
Esiettekanne: 17.07.2013, Kukenoosi viljakuivatis Albus. Lavastaja Ingomar Vihmar

  • Muusika lastelavastusele "Varastatud oranž jalgratas"

 

2010
Esiettekanne:

5.12.2010, Eesti Draamateater, lavastaja Ingomar Vihmar

  • Muusikaline kujundus Madis Kõivu näidendile "Lõputu kohvijoomine"

 

2008
Esiettekanne: 5.10.2008, Eesti Draamateater, lavastaja Priit Pedajas

  • Muusika Mihkel Ulmani näidendile "Võluõunad"

 

2007
Esiettekanne: 28.10.2007, Eesti Draamateater, lavastaja Ain Prosa

  • Muusikaline kujundus Andrus Kiviräha näidendile "Voldemar"

 

2007
Esiettekanne: 25.03.2007, Eesti Draamateater, lavastaja Merle Karusoo

  • Muusika Andrus Kiviräha näidendile "Syrrealistid"

 

2006
Esiettekanne: 14.07.2006 Eesti Draamateater Viinistu kunstimuuseumis, lavastaja Hendrik Toompere jr

  • Muusika Ivan Turgenevi näidendile "Kuu aega maal"

 

2006
Esiettekanne: 5.11.2006, Eesti Draamateater, lavastaja Mihhail Mokejev

  • Muusika lavastusele "Kevade" (Oskar Luts)

 

2005
Esiettekanne: 2.04.2005, Eesti Draamateater, lavastaja Priit Pedajas

  • Muusika Mart Kivastiku mäidendile "Savonarola Tuleriit"

 

2005
Esiettekanne: 22.01.2005, Eesti Draamateater, lavastaja Hendrik Toompere jr

  • Muusika William Shakespeare'i näidendile "Othello"

 

2005
Esiettekanne: 23.09.20015, Eesti Draamateater, lavastaja Hilda Hellwig

  • Muusika Aino Perviku/Urmas Lennuki näidendile "Kunksmoor ja kapten Trumm"

 

2004
Esiettekanne: 22.02.2004, Eesti Draamateater, lavastaja Ain Prosa

  • Muusika Wilkie Collinsi näidendile "Naine valges"

 

2004
Esiettekanne: 11.06.2004, Eesti Draamateater, lavastaja Priit Pedajas

  • Muusika David Auburni näidendile "Tõestus"

 

2002
Esiettekanne: 20.04.2002, Tallinna Linnateater, lavastaja Ain Prosa

  • Muusika Mihkel Ulmani näidendile "Kohkumatud lapsehoidjad" (M. Ulman)

 

2002
Esiettekanne: Eesti Draamateater, lavastaja Ivo Eensalu

  • Muusika Donald Marguliesi näidendile "Õhtusöök sõpradega"

 

2001
Esiettekanne: 27.10.2001, Eesti Draamateater, lavastaja Ain Prosa
CD „Õhtusöök sõpradega : muusika Eesti Draamateatri lavastustele = Dinner with friends : music for productions of Estonian Drama Theatre / Ardo Ran Varres”, Eesti Draamateater (2007); esitavad: Ardo Ran Varres (igasugused helid), Mart Soo (kitarr), Indrek Kruusimaa (kitarr), Sofia Joons (hiiukannel), Tiiu Sisask (klaver), Maie Koldits (klaver), Piret Väinmaa (klaver)

  • Muusika Grigori Gorini näidendile "Armastajad kurja tähe all"

 

2000
Esiettekanne: 1.06.2000, Rakvere Teater, lavastaja Ain Prosa

  • Muusika telelavastusele "Stella stellaris"

 

2000
Esiettekanne: ETV, lavastaja Ain Prosa, stsenarist Toomas Suuman

  • Muusika Carson Mc Cullersi näidendile "Kurva kohviku ballaad"

 

1999
Esiettekanne: 2.09.1999, Rakvere Teater, lavastaja Katri Kaasik-Aaslav

  • Muusika Hans Chriastian Anderseni/Toomas Suumani näidendile "Päkapikk ja Emand"

 

1999
Esiettekanne: 14.12.1999, Rakvere Teater, lavastaja Eduard Salmistu

  • Muusika William Shakespeare'i näidendile "Mac Beth"

 

1999
Esiettekanne: 11.06.1999, Rakvere Teater, lavastaja Ain Prosa
CD „MacBeth : Rakvere Teater esitab / Ardo Ran Varres”, Rakvere Teater (2000); esitavad A. R. Varres jt. muusikud

  • Muusika Jaroslav Hašeki/Ain Prosa näidendile "Vahva sõdur Švejk"

 

1998
Esiettekanne: 2.10.1998, Rakvere Teater, lavastaja Ain Prosa

  • Muusika telelavastusele "Ma armastasin sakslast"

 

1998
Esiettekanne: ETV, lavastaja Ain Prosa Anton Hansen Tammsaare põhjal

  • Muusika Deane Hamiltoni/John L. Balderstone'i näidendile "Dracula"

 

1997
Esiettekanne: 13.06.1997, Rakvere Teater, lavastaja Peeter Raudsepp

  • Muusika lavastusele Georg Büchneri näidendile "Woyzeck"

 

Lavakunstikooli 17. lennu diplomilavastus, lavastaja Peeter Raudsepp
1996

 

Info Copyright EMIC.EE